lek. Anna Czerwińska

USG - Doppler (USG-2D)

Centrum Medyczne MedHeart
ul. Poznańska 81
62-035 Kórnik
środy od godz 15:00
tel. 798 578 000

Centrum Medyczne MedHeart
ul. Armii Krajowej 27
62-035 Kórnik - Bnin
czwartki od godz. 15:00
tel. 61 278 79 99
kom. 511 988 999

Badanie elektroencefalograficzne (EEG) to znana od wielu lat i doskonale sprawdzająca się metoda diagnostyczna polegająca na rejestrowaniu i obrazowaniu bioelektrycznej czynności kory mózgowej.
Badanie to wykorzystuje się głównie do diagnozowania i kontroli leczenia padaczki oraz różnicowania z innymi zespołami napadowymi. Odgrywa pierwszoplanową rolę w diagnozowaniu stanów padaczkowych, szczególnie niedrgawkowych oraz innych zaburzeń świadomości.

EEG wykorzystywane jest jednak w dużo szerszym zakresie – w badaniu ewentualnych zaburzeń toksyczno-metabolicznych, polekowych. Badanie to wykorzystuje się także w pomocniczo w diagnozowaniu zbierania się płynu w przestrzeni podtwardówkowej, stanów przebiegających ze wzrostem ciśnienia śródczaszkowego, śpiączkach, otępieniach z także, co jest tematem szerokiej dyskusji i przyczyną wielu kontrowersji – w bólach głowy.

Badania EEG w naszej pracowni odbywają się na miejscu lub (jeżeli zachodzi potrzeba) w domu pacjenta. Wykonujemy badania podstawowe, próby aktywacyjne (HW i FS), badanie po deprywacji snu, a także podczas snu (wykonywane głównie u dzieci w domu pacjenta).